Трима души загинаха при експлозия в силоз на сметопреработвателната фирма "Екопартенопе" в италианския град Марчанизе, провинция Казерта. Един човек е в неизвестност, предаде АНСА.
Трима служители на сметопочисващата фирма, включително собственикът ѝ, са предполагаемите жертви от ударната вълна след взривяването на цистерна с гориво от употребявани мазнини.
Двама работници са получили леки наранявания след злополуката в южната област Кампания, част от която е провинция Казерта. Тримата загинали са били във фирмен склад, като взривът ги е хвърлил на няколко метра над земята. На място са пристигнали няколко екипа на противопожарната служба, пояснява АНСА.
"Още една недопустима трагедия, с огромни размери, която засяга трудовата дейност в нашата провинция", гласи изявление от клона на националния синдикат - Италианската главна конфедерация на труда (CGIL), за Казерта, Неапол и Кампаня, предаде БТА. Профсъюзът изказва своите "най-дълбоки съболезнования на семействата на загиналите, съчувствието си към ранените и към работниците, засегнати от инцидента, като в същото време дава израз на гнева си от поредните случаи на предотвратима смърт".
"Това не е съдба. Това е провал на една бизнес система, която убива и продължава да се проваля с мерките за безопасност. Изискваме незабавно огласяване на истината за случилото се; по-голям контрол и повече инспекции; и план за спешни действия, за да се спре това тихо кръвопролитие", заявява синдикатът. "Да умреш на работа е национален позор. Стига!", се казва в заключение в декларацията.
Прочетете още
- 17:14 Младо момче тормози жителите на квартал в Пловдив
- 17:45 Повдигнаха обвинение на 20-годишен за смъртта на непълнолетното момиче в Благоевград
- 20:13 Сливналии спорят опасна ли е змията, влязла в двора на детска градина СНИМКИ
- 18:46 Жителка на Костинброд алармира за възмутителна гледка в гробищата СНИМКИ