Заради проблеми с инфраструктурата, причинени от жегите, френско- белгийската железопътна компания "Талис" спира продажбата на билети за днес по всички свои линии.
"Изключително трудните метеорологични условия създават смущения в мрежата", обясниха от компанията. Горещините се отразяват най-сериозно на контактната мрежа, тъй като от топлината кабелите се разширяват и може да увиснат, пише NOVA.
Западна Европа е в плен на невижданите жеги, които донесоха втори пореден ден на температурни рекорди. В четвъртък бяха отчетени абсолютни рекорди във Франция, Германия и Холандия. От днес се очаква захлаждане и връщане към нормални стойности за месец юли.
Прочетете още
- 11:21 Кървавата баня в Угърчин: Разследват ревност, любовен триъгълник и връзка с бивш затворник СНИМКИ
- 09:00 Най-страшната битка за една майка: Спаси се бори да остане до детето си
- 09:35 Скандално! Прокуратурата в Пловдив отказа да разследва аферата с Ботев и Славия въпреки данните на МВР
- 11:00 Непознати примамвали деца с бонбони край училище, майка подаде сигнал в полицията