Полицията в Канада разследва един от най-големите обири в историята на страната.
Злато на стойност 15 милиона долара е било откраднато от международното летище в Торонто на 17 април, предава Би Би Си.
Самолет, който е превозвал товари, е кацнал на летището вечерта, а стоката е била откарана в склад. Тя е била в контейнер. Полицията смята, че кражбата е извършена там.
По време на пресконференция от полицията обясниха, че контейнерът е бил 0,5 кв. метра.
От летището уточниха, че крадците са влезли през част на склада, която е отдадена под наем, чиято охрана не се извършва от летището.
Прочетете още
- 19:00 Как се продават новите жилища? Откраднато е над 1 млрд. евро ДДС само в София и Пловдив ВИДЕО
- 08:26 Стана ясно кой е младежът, убит заради 40 евро на Лъвов мост
- 21:06 Нападнаха екип на GlasNews по време на репортаж край "Лъвов мост", има задържани СНИМКИ
- 23:00 Дневен хороскоп за 23 юни: Близнаци, любовта е във въздуха - уловете я!