Снимка Булфото
Варненският окръжен съд одобри споразумение, постигнато между Окръжна прокуратура- Варна и обвиняемата Марина Николаева от Варна, с което тя се признава за виновна, че без съгласието на титуляря използвала банкова карта и изтеглила от нея общо 1560 лв. С постигнатото споразумение тя се отказва от по- нататъшното разглеждане на делото по предвидения от НПК общ ред.
Обвинението спрямо 56 годишната жена е, че в периода от 30.11.2017 г. до 24.03.2018 г. във Варна, в условията на продължавано престъпление, използвала дебитна карта на мъж и осъществила 8 броя успешни транзакции на обща стойност 1560лв. Марина Николаева е пенсионер по болест и няма предишни осъждания.
За извършеното престъпление, обвиняемата приема да й бъде наложено наказание „лишаване от свобода" за срок от 1 година, изпълнението на което се отлага за срок от 3 години. Наказание „глоба“ не се налага. Неправомерно изтеглените суми са били възстановени на пострадалия.
Определението на Окръжен съд – Варна е окончателно и не подлежи на обжалване.
Прочетете още
- 13:01 Силна експлозия или трус? Загадъчен тътен разтревожи Пловдив и региона
- 12:02 В памет на Кристиян: Ден на траур обявиха в гимназията в Сопот
- 13:41 Пореден инцидент! Камион отнесе мантинела, озова се в насрещното ВИДЕО
- 11:40 СНИМКИ и ВИДЕA показват опустошения Каракас, докато спасителните операции са в ход