„Това нещо, още един такъв дъжд и, като тръгне тировете да ги влачи надолу, на долното кръгово, всички траурни агенции ще чакат долу” – така варненецът Илиян Живков вижда бъдещето на новия бул. „Васил Левски” в морската ни столица, съобщава bTV. Струващото над 110 млн. съоръжение пострада при вчерашния порой с градушка.
Само часове по-рано градът беше посетен от премиера Бойко Борисов, а возещият се на задната седалка на джипа му кмет Иван Портних заяви: „В момента бул. "Левски" спестява на страшно много хора ежедневно около половин час, въпреки глупостите, които се изговориха преди това. Хората безусловно оценяват направеното”.
Един 20-минутен порой с дребна градушка по-късно части от новото кръгово на бул. „Владислав Варненчик” се свлакоха, а земна маса и камъни паднаха върху преминаващия отдолу „Васил Левски”. За щастие, при инцидента нямаше пострадали. Рухна и стълб, а прословутото елипсовидно кръгово на бул. „Цар Освободител” най-неочаквано се превърна в езеро. Наложи се „Гражданска защита” да вади закъсал автомобил.
Според зам.-кмета Христо Иванов булевардът е качествено направен, но комуникация, успоредна на мостово съоръжение, е пропуснала дъждовна вода.
Макар и пуснат за движение, бул. „Васил Левски” все още няма Акт 16. От общината гарантираха, че всички проблеми ще бъдат отстранени за сметка на строителите и дейностите вече са в ход.
ВЪВ ВРЪЗКА С ИЗГОТВЕНИЯ ОТ ГЕРБ ЗАКОН ЗА ЦЕНЗУРА НА МЕДИИТЕ В ИНТЕРНЕТ СПИРАМЕ ВЪЗМОЖНОСТТА ЗА ПИСАНЕ НА КОМЕНТАРИ БЕЗ АВТОР В САЙТА!
ЗА ДА КОМЕНТИРАТЕ СТАТИЯТА, МОЛЯ, РЕГИСТРИРАЙТЕ СЕ ЗА СЕКУНДИ ТУК - https://petel.bg/registration.html
Прочетете още
- 18:00 От въпросите на Тина Ивайлова до Европейската прокуратура ВИДЕО
- 16:00 Пет жертви за няколко часа. И най-страшното е, че вече свикваме с това
- 19:00 „Ще ви разкажем играта!": Осили, кърлежи и джунгла до колене изкараха хората извън нерви
- 18:45 Русинова след трагедията на АМ "Тракия": Днес убихме две деца с некомпетентност и безхаберие