Отборът на Черно море записа разгромна победа при гостуването си на Янтра Габрово в отложен мач от 16-ия кръг на Първа професионална лига. “Моряците” разпиляха съперника с 6:0, като и в двете полувремена вкараха по три попадения.

Велислав Василев даде старт на головата фиеста в 10-ата минута с удар по диагонала, а до почивката Петър Вуцов в 25-ата и 40-ата минути направи резултата класически.

В 50-ата минута Георги Топалов засече с глава центриране от фаул за 4:0, а 61-вата Данаил Димов се разписа за 5:0. Крайното 6:0 оформи Христо Иванов, който отбеляза феноменален гол от около 30 метра.

С успеха Черно море увеличи преднината си пред втория в класирането Лудогорец на 4 точки. Варненци са с актив от 57 точки, а разградчани имат 53.

В следващия кръг Черно море гостува на Ботев в Пловдив. Срещата е от 13 часа на 25 април (четвъртък).

Съставът на Черно море: Иван Дичевски, Иван Иванов, Даниел Стоянов, Георги Топалов (52-Дамян Дамянов), Александър Георгиев, Петър Вуцов (52-Александър Стефанов), Павел Георгиев, Велислав Василев (52-Тугай Неджет), Данаил Димов, Лъчезар Йорданов (52-Мердин Адем), Христо Иванов.

ВЪВ ВРЪЗКА С ИЗГОТВЕНИЯ ОТ ГЕРБ ЗАКОН ЗА ЦЕНЗУРА НА МЕДИИТЕ В ИНТЕРНЕТ СПИРАМЕ ВЪЗМОЖНОСТТА ЗА ПИСАНЕ НА КОМЕНТАРИ БЕЗ АВТОР В САЙТА!