Кметът на Варна Иван Портинх публикува във Фейсбук категоричното си мнение, че учениците в града трябва да бъдат пуснати в грипна ваканция от утре. По негови думи, положението с болните е "тревожно".
Ето какво написа Портних:
Днес получих тревожна статистика от училищата във Варна за увеличаване на случаите на заболели деца от грип. В разговор с д-р Дочка Михайлова - директор на РЗИ, настоях за свикване на комисията за борба с грипа днес, а не както бе планирано за утре. Предложих учениците да бъдат пуснати във ваканция от утре, 22-ри януари. До 17 ч. комисията трябва да излезе с официално решение.
Прочетете още
- 09:00 При сделки на жилища „на две цени" има риск за купувача, а държавата губи милиони ВИДЕО
- 08:00 Вълна от обири на коли по варненските плажове - задигат всичко, дори маркови очила на 10 години
- 10:00 Познат сценарий - обществото посочва виновника още в първите часове и това почти винаги е шофьорът
- 08:15 Трус във ВМЗ - Сопот: Целият управителен съвет подаде оставка