Националният отбор на България по футзал загуби с 3:8 първата от двете си контролни срещи с Молдова, която се игра тази вечер в зала "Владислав" на спортен комплекс "Черно море" във Варна.

До третата минута на двубоя момчетата на Емил Минчев и Велин Крачанов на два пъти повеждаха в резултата чрез Георги Карагеоргиев и Димитър Цветанов, но допускаха изравняване. До края на първото полувреме молдовците стигнаха до пълен обрат - 2:4. Втората част започна с пропусната дузпа от страна на Георги Карагеоргиев, а до финалната сирена гостите вкараха четири срещу само един гол за нашите, дело на Владимир Бахъров. Четири попадения за молдовците в този мач реализира Лашко, два пъти точен бе Такот, веднъж се разписа Обадя, а Цветанов си вкара автогол.

Утре в 18 ч. двата тима играят втора контрола помежду си, отново в зала "Владислав".