Отборът на Grey goose спечели с 4:1 дербито от осмия кръг на Втора лига на МФЛ-Варна срещу MFC TNT. Двата тима нямаха загуба досега, а разликата между тях бе две точки в полза на"сивите гъски". Така сега те станаха пет, като лидерът е с пълен актив от 24, докато този на "динамитите" е 19. Двубоят бе доста оспорван, а Grey goose реши до голяма степен нещата в своя полза в рамките на осем минути - от 28-ата до 36-ата, когато дръпна с 4:0. Точни бяха Тони Атанасов на два пъти, Габриел Атанасов и Цанко Иванов. Силите на TNT стигнаха само за едно попадение, дело на Димитър Желязков минута преди края на срещата.

Третият MFC Pulse не успя да се възползва от грешната стъпка на "динамитите", като изненадващо завърши 2:2 с последния АФК Абсолют. Тимът дръпна с 2:0 с попадения на Красен Георгиев в осмата и Теодор Иванов в 30-ата мин., но Абсолют стигна до равенството с късни голове на Кенан Хюсню (36`) и Деян Хаджийски (37`).
Сони-М записа четвъртото си равенство този сезон, след което продължава да заема четвъртата позиция в класирането. В този кръг тимът направи 3:3 с АФК Албион, след като на три пъти повеждаше в резултата. И трите гола за Сони-М вкара Валентин Иванов в 10-ата, 14-ата и 26-ата мин., но "островитяните успяваха да изравняват чрез Мартин Игнатов (11`) и Антон Балев на два пъти (20` и 34`).
Стартиралият силно този сезон тим на МФК Ботев-18 продължава да се представя неубедително. В този кръг "канарчетата" паднаха с 0:1 от МФК Хищници. Единственият гол падна още в първата минута, а негов автор бе Диан Найденов.
Най-зрелищният мач направиха МФК Владислав и FC INTERSTARS, които си вкараха 10 гола за крайното 6:4. Това бе втори успех за владиславци, които през първото полувреме на три пъти повеждаха в резултата, но допускаха изравняване. Автори на попаденията за тима преди почивката бяха дело на Галин Киров (2`), Владимир Иванов (9`) и Емил Исаев (10`), а Мирослав Минков (8`), Диян Минчев (9`) и Георги Таралезов (18`) изравняваха. Владимир Иванов (23`), Светослав Славов (25`) и Емил Исаев (27`) направиха 6:3, а Митко Митев оформи крайния резултат в последната минута.