снимки: "Петел"
Преминаването на новия бул. „Левски“ край Максуда доведе не само до разчистването на много незаконни постройки там, но и до обезвреждането на най-голямото незаконно сметище във Варна.
Целият скат под махалата, покрит с пластове боклуци, изхвърляни там от обитателите ѝ от години, са изровени с багер. Така под тоновете отпадъци, премесени с пръст се показва най-сетне чиста почва.
Какви мерки ще се предприемат, за да не се повтори същото положение само след няколко години засега не се знае. При всички случаи трябва да се намери начин обитателите на Максуда да бъдат заставени повече да не хвърлят боклука си в „дерето“.
Прочетете още
- 09:00 При сделки на жилища „на две цени" има риск за купувача, а държавата губи милиони ВИДЕО
- 14:28 Четиригодишните Иван и Беатриче водят тежка битка - нека им помогнем
- 18:05 Нова риба плъзна в гръцките води, хапе плажуващи. Ето всичко, което трябва да знаете
- 13:00 „25 евро за 5 километра": Майка с дете остана шокирана след курс с такси в Пловдив