Става въпрос за възрастни, хроничните им заболявания са се обострили
Трима души в тежко състояние, с усложнения от грип и остри респираторни заболявания, са настанени в Реанимацията на МБАЛ "Св. Анна" във Варна, съобщиха от лечебното заведение за "Фокус".
Става въпрос за възрастни хора, като водещи при тях са хронични заболявания, които са се обострили вследствие на грипа. В момента всички легла във Вътрешното отделение в лечебницата са запълнени с пациенти. Основният процент от болните са на възраст между 70 и 90 години.Пациентите са с обострени състояния вследствие на хронични заболявания като сърдечно-съдови и белодробни болести, както и диабет.
Прочетете още
- 11:57 Шофьорът е бил с телефон в ръка преди фаталната катастрофа на "Тракия"
- 11:00 „Как да научим бебето да пази общинската собственост": Наръчник за старозагорски майки
- 09:00 "Осъзнайте се - не сте си на село": пловдивчанин алармира за абсурдно пазене на паркоместа
- 10:00 "Ако никой не спира, защо е тази пешеходна пътека?": Сигнал от Пловдив разпали дебат