Любимец-13 завърши с осем победи и само едно равенство в първото завъртане от първенството на Първа лига на МФЛ-Варна. В двубой от деветия кръг лидерът обърна с 2:1 МФК Волов. "Любимците" изоставаха с 0:1 след гол на Пламен Жеков в 22-ата мин., но стигнаха до пълен обрат в рамките само на една минута - 32-ата. Първо вратарят и капитан на лидерите Галин Милков се разписа за 1:1, а секунди по-късно Борислав Рангочев донесе трите точки на своя тим. Четири минути преди края на двубоя Николай Войчев получи втори жълт картон и остави МФК Волов с човек по-малко на терена.
Другите три тима от Топ 4 също записаха победи в този кръг.

МФК Дубала надигра убедително със 7:2 МФК Godzila. Ивайло Станчев и компания решиха всичко през първото полувреме, когато вкараха четири безответни гола, а след почивката стигнаха до още три попадения. По два пъти точни за успеха бяха Милен Маринов (6`, 30`) и Евгени Георгиев (12`, 32`), а по веднъж - Станчев (1`), Мартин Богданов (18`) и Виктор Попов (25`). За "пицарите" два пъти се разписа Стилиян Тръпков (23`, 32`) при 0:4 и 1:6.
Втора поредна и общо шеста победа записа МФК ЦСКА. Шампионът от последните два сезона надигра с 4:1 представящия се силно напоследък СОД-DSC. "Червените" дръпнаха с 2:0 с попадения на Юлиан Димитров в 12-ата и Роберто Марков в 17-ата мин., а играещият мениджър на "охранителите" Делян Колчев намали в 19-ата. Юлиан Димитров вкара втория си гол в 31-ата мин., а Петко Петков оформи крайния резултат две по-късно. В 37-ата Иван Жеков от МФК ЦСКА изпусна дузпа, а Цветомир Димитров от съперника бе изгонен.
След три поредни мача, завършили 2:2, в този кръг Лудогорец Доброплодно най-после записа успех. "Орлите" надиграха МФК Макао с 2:0. Головете за успеха вкараха Николай Димитров в 13-ата и Мартин Димитров в 34-ата мин.
След три поредни загуби МФК Балерини се завърна на победния път. Сребърните медалисти от миналия сезон биха с 5:3 МФК Пекарни Чочо, за който загубата бе под №8. Играчите на Стоян Жеков решиха всичко в своя полза до почивката, която дойде при резултат 5:0 в тяхна полза. Радослав Монев и Симеон Георгиев вкараха първите два гола в шестата мин., Николай Илиев направи 3:0 в 16-ата, а в 19-ата и 20-ата два пъти се разписа Пламен Владимиров. В рамките на 27-ата мин. Мирослав Ангелов и Никола Николов намалиха на 2:5, а силите на "пекарите" стигнаха само за още едно попадение, дело на Кольо Илиев в 36-ата.
Следващият понеделник започват мачовете от второто от общо трите завъртания в Първа лига.