Снимка на змия, завита около клон на дърво в Морската градина притесни варненци и предизвика множество коментари. Това не е първият случай на забелязано влечуго в градината, разбира се. Забелязаната змия, според публикацията е пепелянка, която е отровна и всява ужас около себе си, пише Нова Варна.
Сигнали за опасни животни могат да се подават на телефона на дежурния в Общината. През летните месеци зачестяват случаите, в които може да видим влечуги на открито, дори и в централните части на града. Преди 10 години Община Варна беше сключила договор със специалист, който да лови змии по сигнал на граждани. Тогава това се налагало, поради множеството сигнали от граждани за опасните влечуги. За услугата, Община Варна тогава е предложила да плаща по 25 лева за посещение на място и по 50 лева за уловена змия.
Прочетете още
- 18:00 От въпросите на Тина Ивайлова до Европейската прокуратура ВИДЕО
- 16:00 Пет жертви за няколко часа. И най-страшното е, че вече свикваме с това
- 19:00 „Ще ви разкажем играта!": Осили, кърлежи и джунгла до колене изкараха хората извън нерви
- 18:45 Русинова след трагедията на АМ "Тракия": Днес убихме две деца с некомпетентност и безхаберие