Всички мачове от 23-тия кръг на Елитната U17 се играха днес. 35 гола бяха отбелязани в осемте срещи. Най-резултатни двубои бяха тези с участието на Левски и Левски-Раковски. Разликата между първите два отбора се запази, след като Лудогорец и Септември постигнаха победи в своите мачове. Лидерите от Разград бяха домакини на Локомотив (Пловдив) и се наложиха с 3:1. Септември гостува на Славия и си тръгна с минимален успех от "Овча купел". Лудогорец има 61 точки на върха в класирането, докато столичният тим е втори с 54. Септември има и мач по-малко заради отложена среща със Спартак (Плевен). На трета позиция остава тимът на Черно море, който днес направи равен с Берое във Варна. На три точки след "моряците" се доближи отборът на ЦСКА-София. "Червените" се наложиха с 3:2 при гостуването си в Катуница на Ботев 2002. Левски вкара 8 гола на Марек на "Герена". Много попадения имаше и на срещата на стадион "Раковски", където другият "син" отбор победи Спартак (Плевен) с 6:2. В други два мача Ботев (Пловдив) надигра Пирин с 2:1, а Монтана си тръгна с три точки от гостуването на Спартак (Пловдив) - 3:0.

Вижте най-интересното от днешните срещи:

----

Черно море - Берое 1:1 (1:1)

И двата гола на стадиона под Аспаруховия мост паднаха преди почивката. Гостите поведоха в 32-ата минута с гол на Божидар Димитров. 6 минути по-късно капитанът на "моряците" Лъчезар Йорданов изравни. Домакините имаха много кадрови проблеми, като дори не успяха да запишат пълна група от 18 играчи за срещата.

----

Лудогорец - Локомотив (Пловдив) 3:1 (2:0)

Лудогорец вкара три гола и създаде още много положения. През първото полувреме точни за домакините бяха Георги Вълчев и Доминик Янков. Пропуски пред вратата на Локомотив направиха Димитър Митков, Георги Стоянов и Хюсеин Хюсеинов. "Черно-белите" намалиха чрез Мартин Колев в средата на втората част.В 66-ата минута Георги Стоянов оформи крайния резултат.

----

Левски - Марек 8:1 (5:1)

4 гола за успеха на Левски записа Симеон Димитров, две попадения добави Радослав Михалков. По веднъж се разписаха Стойчо Папазов и Христо Саръстов. При 1:0 точен за гостите бе Иван Георгиев, който се възползва от грешка на домакините при изнасянето на топката и прехвърли вратаря на "сините". Левски заема осмата позиция с 32 точки, Марек е 14-и само с 9.

----

Ботев (Пловдив) - Пирин 2:1 (1:1)

В 25-ата минута Благовест Данчев даде преднина на домакините, но до почивката гостите изравниха с гол на Ивайло Михайлов. В 56-ата минута Димитър Аврамов вкара победния гол за "канарчетата", след като засече с глава центриране от ъглов удар. В добавеното време гостите пропуснаха да стигнат до равенството.  Ботев е шести с 39 точки, Пирин заема 12-а позиция с 23. Днес "канарчетата" и "орлетата" играха и в двете Елитни групи, "жълто-черните" спечелиха и на двата фронта.

----

Ботев 2002 - ЦСКА-София 2:3 (1:2)

ЦСКА поведе с 2:0 в първия четвърт час игра, но домакините изравниха. Победният гол бе отбелязан десетина минути преди края. Борислав Будинов откри за ЦСКА, а Георги Георгиев удвои. До почивката Ботев 2002 върна един гол чрез Симеон Дидов. След подновяването на играта домакините изравниха, точен за 2:2 отново бе Дидов. Жулиан Манолов донесе победата на ЦСКА в 70-ата минута. Двата отбора направиха добър мач с доста сиуации пред двете врати.

----

Левски-Раковски - Спартак (Плевен) 6:2 (2:1)

Истинско голово шоу на стадион "Раковски". Домакините откриха в самото начало - Павлик Митовски се разписа за 1:0 в 3-ата минута, но гостите изравниха малко по-късно. Петър Колев изведе Левски-Раковски отново напред, като при този резултат завърши първата част. Божидар Йотов вкара за 3:1, а четвъртият гол за "сините" бе дело на Патрик Попов.  Петър Колев отбеляза за втори път в мача за 5:1. Гостите върнаха още едно попадение, а крайното 6:2 оформи Кристиян Шкодров.

----

Спартак (Пловдив) - Монтана 0:3 (0:3)

Монтана реши мача в своя полза още до почивката. Владислав Цеков се отличи с два гола. Той откри в 8-ата минута, а Мирослав Манев покачи на 2:0 в 17-ата. Малко по-късно Цеков оформи класическия резултат с гол от пряк свободен удар. Монтана заема 11-а позиция 29 точки, колкото има и десетият Левски-Раковски. Спартак (Пловдив) е предпоследен само с 8 спечелени точки.

----

Славия - Септември 0:1

Единственият гол реализира Октай Хамдиев в 39-ата минута. Така разликата в точките остава 7 в полза на Лудогорец, като Септември има мач по-малко.

22-04-2017 11:00 Славия (София)  0 - 1  Септември (София) ст. "Славия"
22-04-2017 11:00 Черно море (Варна)  1 - 1  Берое (Стара Загора) ст. "Корабостроител"
22-04-2017 11:00 Лудогорец (Разград)  3 - 1  Локомотив (Пловдив) к-с "Гнездо на орли"
22-04-2017 11:00 Левски (София)  8 - 1  Марек 1915 (Дупница) ст. "Георги Аспарухов", помощен терен
22-04-2017 12:30 Ботев (Пловдив)  2 - 1  ОФК Пирин (Благоевград) "Коматево"
22-04-2017 15:30 Ботев 2002 (Пловдив)  2 - 3  ЦСКА (София) с. Катуница
22-04-2017 15:30 Левски-Раковски (София)  6 - 2  ОФК Спартак-Плевен (Плевен) ст. "Раковски"
22-04-2017 15:30 Спартак С94 (Пловдив)  0 - 3  Монтана (Монтана) Брестник