Днес се играха мачовете от междинния 24-ти кръг в Елитната юношеска група до 17 години. Повечето от срещите бяха много оспорвани и интересни. Лидерът Лудогорец увеличи аванса си пред Септември. Тимът от Разград нямаше проблеми при гостуването си в Плевен и спечели с 6:0. В същото време Черно море охлади шампионските амбиции на Септември, като победи с 2:0 на терена в село Герман. По този начин "моряците" изместиха столичния тим от второто място. Лудогорец има 64 точки, а Черно море и Септември са с по 54. В сблъсъка между четвъртия и петия ЦСКА-София направи пълен обрат срещу Славия за 2:1. Локомотив спечели битката за Пловдив срещу Ботев с минималното 1:0. Най-много голове паднаха в Стара Загора, където Берое и Левски-Раковски направиха 3:3, като гостите изоставаха с две попадения на почивката. Левски продължава да има проблем при гостуванията - "сините" загубиха от Пирин с 0:1. Монтана пък взе домакинството си на Ботев 2002 с 1:0. Вижте най-интересното:

----

Пирин (Благоевград) - Левски 1:0 (0:0)

Здрав мач в село Рилци. Гостите удариха греда в края на първото полувреме. Победният гол за домакините бе дело на Любомир Цолев в 50-ата минута. Пирин нямаше победа от 5 мача в първенството. Отборът от Благоевград заема 12-о място с 26 точки, Левски е девети с 32. "Сините" все още са без победа като гости от началото на втория полусезон, а през първия записаха само два успеха далеч от "Герена" - срещу Марек и Локомотив (Пловдив).

----

Монтана - Ботев 2002 1:0 (0:0)

Единственото попадение на стадион "Огоста" бе отбелязано след почивката. Симеон Стойков бе точен в 41-ата минута след асистенция на Владислав Цеков. Тимът на Монтана е десети в класирането с 32 точки, Ботев 2002 е 13-и с 22.

----

Локомотив (Пловдив) - Ботев (Пловдив) 1:0 (0:0)

Дербито предложи малко положения и повече битка по терена. Петър Шопов донесе успеха на Локомотив в 73-тата минута.  Мачът събра много публика на изкуствения терен на "Лаута", въпреки че бе работен ден. Ботев игра без звездата си Кристиан Добрев, който е контузен. Това бе последен мач за Христо Телкийски начело на отбора на Локо. Треньорът подаде оставка в началото на седмицата, заедно с други свои колеги.

----

Септември - Черно море 0:2 (0:1)

Гостите откриха резултата в 19-ата минута. Алекс Стефанов се разписа с удар от дистанция. В 58-ата минута Лъчезар Йорданов бе фаулиран в наказателното поле. Капитанът на "моряците" реализира отсъдената дузпа и удвои преднината на своя отбор.

----

Марек - Спартак (Пловдив) 3:2 (3:1)

Битката за оцеляване завърши с победа за дупничани. Стоил Борисов даде преднина на Марек, но Кристиан Кръстев изравни. Малко по-късно гостите си отбелязаха автогол чрез Йордан Кръстев и по този начин Марек отново излезе напред в резултата.  Цвети Чалъков се разписа за домакините за 3:1. През втората част Спартак върна още един гол. Ивайло Христов вкара за 2:3 в 65-ата минута. Гостите имаха още 2-3 добри положения, но така и не стигнаха до равенство.

----

Спартак (Плевен) - Лудогорец 0:6 (0:2)

С хеттрик за успеха се отличи Доминик Янков, който вкара три гола само в рамките на 8 минути - в 60-ата, 64-ата и 68-ата. През първото полувреме за Лудогорец се разписаха Хюсеин Хюсеинов и Димитър Митков. При 0:3 домакините останаха с човек по-малко на терена - Атанас Атанасов фаулира откъсващия се сам срещу вратаря на домакините Илкер Будинов и получи директен червен картон. Последното попадение бе дело на Стефан Методиев в 74-ата минута.

----

ЦСКА-София – Славия 2:1 (0:1)

ЦСКА обърна Славия на "Царско село". "Белите" поведоха в 21-ата минута с попадение на Кристиан Димитров. В началото на втората част само в рамките на 5 минути "червените" промениха изцяло развитието на мача. Митко Митков изравни в 44-ата минута, а Борислав Будинов вкара за 2:1 в 49-ата. В края Тодор Йомов удари греда за гостите.

----

Берое - Левски-Раковски 3:3 (3:1)

Берое започна много добре и поведе още в 3-тата минута. Калоян Петров се разписа за 1:0. В 25-та минута Стоян Иванов удвои преднината на домакините с удар от дъгата на пеналта - 2:0. Гостите върнаха едно попадение в 30-та минута чрез Христо Иванов. Само две минути след това Божидар Димитров центрира към Мануел Иванов, който засече топката за 3:1. В средата на второто полувреме Борислав Бренишки отбеляза за 3:2, а Емил Илиев изравни десет минути преди края - 3:3.

Дата Час Домакин Резултат Гост Забележка
26-04-2017 11:00 ОФК Пирин (Благоевград) 1 - 0 Левски (София) с. Рилци
26-04-2017 11:00 Локомотив (Пловдив) 1 - 0 Ботев (Пловдив) "Лаута", изкуствен терен
26-04-2017 11:00 Септември (София) 0 - 2 Черно море (Варна) с. Герман
26-04-2017 11:00 Монтана (Монтана) 1 - 0 Ботев 2002 (Пловдив) ст. Огоста", изкуствен терен
26-04-2017 15:30 Марек 1915 (Дупница) 3 - 2 Спартак С94 (Пловдив) ст. "Бончук"
26-04-2017 15:30 ОФК Спартак-Плевен (Плевен) 0 - 6 Лудогорец (Разград) ст. "Плевен"
26-04-2017 15:30 Берое (Стара Загора) 3 - 3 Левски-Раковски (София) спортен комплекс "Берое"
26-04-2017 15:30 ЦСКА (София) 2 - 1 Славия (София) к-с "Царско село"