23-тият междинен кръг в Елитната до 19 г. по много малко белези прилича на предишния. За разлика от рунда през уикенда, когато доминираха домакините, този път думата имаха гостите. Някой ще каже, че това е логично, тъй като и в двата случая става въпрос за фаворити, но не във всяка двойка е така. Много интересно е на дъното, където Ботев (Враца) спечели пряк сблъсък срещу Верея. Това е първа победа на врачани от повече от месец и едва втора за пролетния полусезон. Цели три са двубоите, решени с по един гол. Вижте най-интересното от кръга.

----

Сливен - ЦСКА-София 0:4 (0:2)

Безпроблемен успех на ЦСКА на ст. “Хаджи Димитър”. Георги Търтов вкара в 8-ата и 37-ата минута. В 67-ата домакините си отбелязаха автогол, а в 83-тата Айкут Рамадан оформи крайното 4:0. Домакините опитаха да се противопоставят на по-силния съперник, но не успяха.

----

Монтана - Левски 2:3 (1:1)

Драмата на кръга. Борислав Дамянов даде аванс на Монтана още в 1-ата минута - отлично начало за тях.  В 20-ата Атанас Кабов изравни след грешка на вратаря. В 46-ата Илия Юруков получи директен червен картон и “сините” останаха с човек по-малко. Още по-тежко стана за тях в 50-ата, когато Светлин Димитров оползотвори подаване на Борислав Дамянов - 2:1. Столичани не се предадоха и в 70-ата Васил Димитров изравни. Десетина минути по-късно намиращия се в добра форма Кабов направи обрата пълен - 3:2. В края на срещата втори жълт и червен картон получи Милен Младенов от Монтана. Треньорският щаб на домакините направи две принудителни смени, а малко преди последния съдийски сигнал “сините” не успяха да вкарат за 4:2 от фрапантна ситуация на празна врата.

----

Локомотив (Пд) - Берое 0:1 (0:0)

Второто поредно домакинство на Локо на ст. “Пловдив” бе загубено - срещу другия отбор от Стара Загора. Единственият гол реализира Николай Дросев в 78-ата. Берое игра по-добре и спечели заслужено. Тимът явно се намира във форма - в предишния кръг “зелено-белите” сразиха Лудогорец с 4:0.

----

Пирин (Бл) - Черно море 2:0 (1:0)

Черно море играе трудно като гост, обратно - Пирин е силен домакин. Гостите направиха пропуски преди почивката, за които съжаляват. Не успяха да отбележат Валентин Йосков и Влад Михайлов. В 36-ата минута Яни Тусонджиев бе фаулиран в наказателното поле и Христо Младенов откри резултата. След почивката Пирин се чувстваше доста по-комфортно на домакинския си терен, за разлика от Черно море. В 90-ата минута Тусонджиев изработи и втория гол, реализиран от Викторио Везаров. Добър двубой за "орлетата", подплатен и с 3 точки.

----

Септември (Сф) - Славия 1:4 (0:4)

Дерби не стана. “Белите” имаха пълно превъзходство преди почивката, когато решиха нещата. Мартин Семерджиев във втори пореден мач се разписва от игра - това стана в 27-ата минута с глава. В 35-ата Георги Чукалов удвои след хубав пробив и пас на Цветомир Вачев. В 40-ата Чукалов отново бе точен, този път от дузпа. В края на полувремето игралият този път за старшата Андрея Христов вкара куриозен гол, изритвайки топката зад центъра на терена - от своята половина. Кълбото тупна пред вратаря и го прехвърли. Домакините стигнаха до почетно попадение в 55-ата, когато Иван Тилев се разписа от пряк свободен удар - един от специалитетите си.

----

Нефтохимик - Лудогорец 0:1 (0:0)

Вятърът духаше само в едната посока и така помогна първо на Нефтохимик, а след това и на Лудогорец през втората част. “Шейховете” съжаляват, че не отбелязаха през първата част, когато имаха положения. През второто полувреме ги наказа бургазлия - роденият през 2001 г. Георги Бабалиев, който врезе като смяна и донесе трите точки на “орлите”. Получи се добър мач, битка, имаше и футбол.

----

Дунав (Русе) - Ботев (Пд) 1:0 (1:0)

Равностоен мач, спечелен от русенци, благодарение на ранния гол на Георги Горанов в 7-ата минута. Малко преди това можеха да открият “канарчетата”, но при ситуация двама на един те направиха засада и попадението им правилно не бе зачетено. В средата на второто полувреме Валентино Макавеев удари греда за Дунав, който в този мач бе лишен от контузени и наказани титуляри.

----

Верея - Ботев (Вр) 0:1

Георги Кузовски осигури радост за врачанския Ботев с гол в 11-ата минута. А Верея изтърва доста положения. Лъчезар Захариев удари греда през втората част, когато гостите веднъж чистиха топката от голлинията. Ботев също направи пропуски.