Ботев завърши по шампионски първенството в Югоизточната елитна юношеска група до 15 години. В среща от последния кръг "канарчетата" се наложиха с 4:0 над Нефтохимик.
Момчетата на Иван Гешев вкараха по два гола в двете полувремена и прекъснаха впечатляващата серия на гостите от девет поредни мача без загуба. "Жълто-черните" бяха предвидили битката да се играе на естествен терен, но заради падналия дъжд над Пловдив я преместиха на изкуствения.
През първата част във вратата на "шейховете" се разписаха Аспарух Славов и Мерт Салимехмед, а след почивката Георги Трифонов и автогол оформиха крайното 4:0.
Междувременно стана ясно, че Черноморец 1919 е отборът, завършил на 5-то място, с което бургазлии спечелиха правото да участват на Републиканското първенство. Припомняме, че жребият за 1/8 финалите ще бъде изтеглен в понеделник( 5 юни). Други тимове от Югоизточната елитна група, които влязоха в топ 5 са: Ботев Пловдив, Берое, Локомотив Пловдив и Нефтохимик.
Снимка: botevplovdiv.bg
Прочетете още
- 13:24 Голям пожар блокира АМ „Тракия" след Ямбол, километрична колона към Бургас СНИМКИ ВИДЕО
- 09:23 Километрично задръстване в Кресненското дефиле, цистерна блокира движението* СНИМКИ
- 06:30 Силен трус от 4,7 по Рихтер разтърси района на Неапол, има щети СНИМКИ
- 09:00 Кадри от изоставения ММЦ в Приморско предизвикаха вълна от гняв и носталгия ВИДЕО