Синът на родния футболен треньор Илия Груев – Илия Груев-младши вече официално подписа своя първи професионален договор. Младият талант парафира не с кого да е, а с члена на Бундеслигата Вердер Бремен, информира Gong.bg.
18-годишният полузащитник е капитан на клубната формация до 19 години. Изпълнителният директор на „бременските музиканти” Фрак Бауман заяви, че през следващите сезони планът е българинът постепенно да бъде интегриран в мъжкия състав.
„Илия разполага с огромен потенциал и се разви много през последните години. Той е играч със завиден футболен интелект, а фактът, че е капитан на отбора до 19 години, значи, че поема голяма отговорност. Ние сме уверени, че той може да направи скока в нашия отбор за Бундеслигата”, коментира Бауман.

Самият Груев-младши също беше много щастлив от шанса да продължи развитието си във Вердер. „Аз съм много доволен, че подписах своя първи професионален договор именно тук. Вердер винаги ме е подкрепял в развитието ми през последните години и съм доволен, че ще направя следващите стъпки тук. Контрактът е вот на доверие към мен и бих искал да се препоръчам с добри представяния, които да ми помогнат за Бундеслигата”, коментира младият халф.
Илия Груев-младши премина в академията на Вердер през 2015 година от тази на Рот-Вайс Ерфурт. За „бременските музиканти” той играл на нива U15 и U17. В А-джуниър Бундеслигата той има 16 мача като капитан за U19 отбора и 2 гола.
Прочетете още
- 13:24 Голям пожар блокира АМ „Тракия" след Ямбол, километрична колона към Бургас СНИМКИ ВИДЕО
- 09:23 Километрично задръстване в Кресненското дефиле, цистерна блокира движението* СНИМКИ
- 06:30 Силен трус от 4,7 по Рихтер разтърси района на Неапол, има щети СНИМКИ
- 09:00 Кадри от изоставения ММЦ в Приморско предизвикаха вълна от гняв и носталгия ВИДЕО