Локомотив Пловдив набор 2001 победи Брестник Пловдив с 3:0 като гост в мач от първенството при 16-ките. Двубоят се игра на тренировъчното игрище на Брестник в квартал Гагарин (Пловдив). Възпитаниците на Васко Ангелов реализираха и трите попадения през втората част след нулево равенство през първите 40 минути на мача. Точни за ,,смърфовете'' бяха Петко Петков и Филип Колев на два пъти.

,,Тактически стояхме добре. Опитахме да пресираме от първата минута и се получи през първото полувреме. Имахме положения, които не съумяхме да реализираме. През втората част умората си каза своето. Приехме играта в собствената половина като чакахме шансове за контраатаки. Получихме три гола от наши грешки, но това не променя оценката ни за мача. Момчетата се постараха. Предстоят ни нови два мача в следващата седмица и мислим вече изцяло за тях'', кометираха от лагера на Брестник.