През последното денонощие у нас са били направени 3021 теста за коронавирус и 96 от тях са били положителни (към 3,2 процента), показват данните в Единния информационен портал.
За 24 часа са починали трима души с ковид, а излекуваните са 57.
Починали са:
жена на 75 г. със сърдечно заболяване;
жена на 76 г. с диабет и сърдечно заболяване;
жена на 77 г. със сърдечно заболяване.
Делът на неваксинираните при новите случаи е 59.38 процента.
В болница са постъпили 13 души, като 38.46 процента от тях не са ваксинирани. По настоящем в болница се намират общо 511 души с коронавирус, включително 43-ма в интензивно отделение.
За денонощието са поставени 12 дози ваксина.
Ето как са разпределени новите случаи по области:
Благоевград - 5, Бургас - 0, Варна - 6, Велико Търново - 0, Видин - 4, Враца - 6, Габрово - 0, Добрич - 0, Кърджали - 1, Кюстендил - 0, Ловеч - 1, Монтана - 0, Пазарджик - 2, Перник - 3, Плевен - 0, Пловдив - 9, Разград - 1, Русе - 0, Силистра - 2, Сливен - 2, Смолян - 1, София - 4, София (столица) - 38, Стара Загора - 2, Търговище - 3, Хасково - 3, Шумен - 2, Ямбол - 1.
Прочетете още
- 18:00 От въпросите на Тина Ивайлова до Европейската прокуратура ВИДЕО
- 16:00 Пет жертви за няколко часа. И най-страшното е, че вече свикваме с това
- 19:00 „Ще ви разкажем играта!": Осили, кърлежи и джунгла до колене изкараха хората извън нерви
- 18:45 Русинова след трагедията на АМ "Тракия": Днес убихме две деца с некомпетентност и безхаберие