Британски диетолози разкриха причината за постоянното чувство на глад, което изпитват някои хора, съобщава сп. "Нейчър метаболизм".
Тя се крие в скока на нивото на кръвната захар в организма. Специалистите обърнали внимание на факта, че при хората с подобни колебания паузите между храненията са много по-редки, в сравнение с останалите.
Средностатистически те консумират с 312 килокалории повече, в сравнение с хората, които нямат колебания в нивото на кръвната захар. При опасност от рязко спадане на тези нива, човек изпитва глад без очевидни причини.
За една година подобен пациент може да качи до 9 килограма. Учените подчертават, че скоковете в нивата на кръвната захар се наблюдават по-често при мъжете отколкото при жените.
Прочетете още
- 20:36 Зловещи разкрития за смъртта край Лъвов мост: Спор, бутане и трима в ареста СНИМКИ
- 13:41 След смъртта на ученик: гимназия в Сопот отмени връчването на дипломите
- 16:50 Тапа на „Тракия": две катастрофи и проливен дъжд блокираха движението към Пловдив СНИМКИ
- 19:00 Как се продават новите жилища? Откраднато е над 1 млрд. евро ДДС само в София и Пловдив ВИДЕО