Предложение за брак на финала на 38-ата Обиколка на Витоша! Христо Цветков спечели с рекорд маратона, след което падна на колене пред приятелката си, за да получи заветното "Да!"

Победителят измина стоте километра за 8:07:23 ч. и така подобри досегашното най-добро постижение с почти 5 минути.

Цветков бе шампион по същото трасе и преди две години, а сега отне върховото постижение на финиширалия днес втори Александър Спасов. Бронзът остана за Христо Минков.

При жените най-бърза бе Надежда Ангелова с време 9:37:40 ч. и преднина от час и половина пред Каролина Калибацева и Гергана Малчева, които се бориха до последно и финишираха след 100 км с разлика от 10 секунди.

Шесткратната шампионка Мария Николова се отказа поради тежките условия, въпреки огромната си преднина по трасето. В дуатлона (100 км с велосипед и после 100 м тичане) челната тройка е: Калоян Чанев, Веселин Николов и Станимир Статев.

Друг уникален рекорд записа миналогодишната шампионка Христина Козарева. След две поредни титли със стандартни велосипеди, сега тя стана първата в историята със злато и при електрическите байкове, които направиха своя дебют в Обиколката.

Едно от най-масовите и популярни спортни събития у нас отбелязва това лято своята 38-а годишнина.

Над 2000 са общо участниците в емблематичното състезание, което отново е част от инициатива "София – европейска столица на спорта".