Всички ние трябва да сме благодарни, че все още нямаме доказателства за контакт с извънземни цивилизации. Това пише физикът и бивш редактор на списание Nature Марк Бюканън в нова статия за The Washington Post.
"Опитът за комуникация с извънземни, ако те съществуват, би могъл да бъде изключително опасен за нас", коментира той. И добавя: "Трябва да разберем дали е разумно и безопасно и как да се справим с такава комуникация организирано".
По думите на физика, трябва да бъдем много внимателни с действията, които предприемаме. В статията си той отбелязва, че търсенето на извънземни е достигнало етап на висока технологична усъвършенстваност и свързания с това риск се нуждае от строга регулация на национално и международно ниво, пише dir.bg.
Според Бюканън, тъй като нашата цивилизация е сравнително млада, има опасност тя да срещне по-висши жители на познатата Вселена. Това носи голям риск да бъдем унищожени, опасява се той. Неговият призив е просто да изчакаме и в бъдеще колективно да решим как глобално да подходим към потенциалния контакт с извънземни същества.
Прочетете още
- 19:00 Как се продават новите жилища? Откраднато е над 1 млрд. евро ДДС само в София и Пловдив ВИДЕО
- 08:26 Стана ясно кой е младежът, убит заради 40 евро на Лъвов мост
- 21:06 Нападнаха екип на GlasNews по време на репортаж край "Лъвов мост", има задържани СНИМКИ
- 23:00 Дневен хороскоп за 23 юни: Близнаци, любовта е във въздуха - уловете я!
11g 06:04, 14.06.2021
4in sf bl lev konq aree.,