Честото поглъщане на дъвка е свързано с редица опасни последици за здравето, включително силна коремна болка. Това каза пред Daily Mail гастроентерологът Сара Месилхи.
Лекарят обясни, че погълнатата дъвка не се усвоява в организма поради факта, че е направена от синтетичен каучук. Той преминава през целия храносмилателен тракт непокътнат и може потенциално да причини гадене, повръщане и силна коремна болка като резултат.
В същото време Месилхи предупреди, че голям брой дъвки, погълнати за кратък период от време, могат да доведат до образуване на маса, която блокира храносмилателния тракт, но това усложнение е изключително рядко. Гастроентерологът нарече популярен мит твърдението, че неусвоената дъвка ще остане в човешкото тяло с години.
"Всъщност дъвката в крайна сметка ще излезе от тялото ви, точно както всяка друга храна, но може да отнеме малко повече време", каза Сара Месилхи.
Превод: GlasNews.bg
Кортни Кардашиян пуска дъвки за здравето на вагината. Гинеколозите са шокирани
Прочетете още
- 18:00 От въпросите на Тина Ивайлова до Европейската прокуратура ВИДЕО
- 20:00 С пистолет към главата: Историята на пловдивчанка след брутална агресия ВИДЕО
- 22:50 Твърдения за агресия в Пловдив: Младеж с тротинетка е изритал баща на Гребната база ВИДЕО
- 21:00 „Дайте IBAN да преведа за найлони": Шофьор избухна с ироничен апел към общината