Ирина Бережная, руски гастроентеролог и диетолог, обяснява в интервю за радио "Sputnik" как да се храним, така че това, което консумираме, да не се превърне в излишни килограми.
Според нея появата на нежеланото наднормено тегло се влияе не само от качеството и количеството консумирана храна. Важно е при какви условия се приема храната.
"Хората, които се разсейват от външни дразнители по време на хранене напълняват много бързо", отбелязва Бережная.
Тя обяснява и защо е необходимо да се храним спокойно и да не гледаме в същото време телевизия.
"Не бива да гледате телевизия или да слушате музика. Това е единственият начин да се насладите на качеството на храната и на вкуса й. В същото време не забравяйте, че трябва да се храните бавно – тогава ще погълнете само нужното на организма ви количество и няма да преядете", подчертава диетологът.
Бережная съветва още да не се яде "на крак" или в движение, тъй като в тези моменти хората не дъвчат добре и поглъщат големи хапки, което затормозява стомашно-чревния тракт.
Освен това "хапването в движение" много често води и до преяждане.
Прочетете още
- 20:36 Зловещи разкрития за смъртта край Лъвов мост: Спор, бутане и трима в ареста СНИМКИ
- 13:41 След смъртта на ученик: гимназия в Сопот отмени връчването на дипломите
- 16:50 Тапа на „Тракия": две катастрофи и проливен дъжд блокираха движението към Пловдив СНИМКИ
- 19:00 Как се продават новите жилища? Откраднато е над 1 млрд. евро ДДС само в София и Пловдив ВИДЕО