Дързък опит за обир на брониран автомобил, превозващ ценности, е направен на магистралата Болоня - Модена в Италия.
Банда от 9 души блокирала най-важната магистрала А1, като тя остана отцепена на две през цялата нощ, съобщи БНР.
Групата е действала по изпитан вече сценарий от предишни случаи - асфалтът да бъде посипан с пирони, за да се спре трафикът. За първи път обаче шофьорите са били заплашени с оръжие и принудени да слязат, а автомобилите им са подпалени.
Под прицела на автоматите - два тира са заставени да застанат напречно на движението във всяка от двете посоки, като са блокирани и 8-те ленти за движение.
В суматохата се е стигнало и до сблъсъци между товарни автомобили, но пострадали няма.
"Молех се да не умра", споделя един от потърпевшите шофьори.
Намеренията на нападателите са били осуетени, но те са успели да избягат и в момента се издирват.
Това е най-мащабният опит за обир на ценности по италианските пътища.
Прочетете още
- 19:00 Как се продават новите жилища? Откраднато е над 1 млрд. евро ДДС само в София и Пловдив ВИДЕО
- 08:26 Стана ясно кой е младежът, убит заради 40 евро на Лъвов мост
- 21:06 Нападнаха екип на GlasNews по време на репортаж край "Лъвов мост", има задържани СНИМКИ
- 23:00 Дневен хороскоп за 23 юни: Близнаци, любовта е във въздуха - уловете я!