Обаждането по телефона по време на полет вече не би трябвало да представлява техническа опасност за системите на самолета. Това се дължи на факта, че новите смартфони и телекомуникационни джаджи използват много по-високи честоти от тези на самолетите.
Защо тогава продължават да ни карат да ползваме "самолетен режим" по време на полет?
Отговорът е доста неочакван, но пък напълно разбираем и закономерен, предвид това колко разсейващи могат да бъдат мобилните устройства.

Според Асоциацията на стюардите забраната за ползването на мобилни телефони по време на полет е решение на самите тях и колегите им пилоти.
Причината за него е, че смартфоните биха попречили на авиационния персонал да реагира и да предпази пътниците в случай на инцидент.
При нужда от евакуация персоналът разполага с 90 секунди да организира и осъществи излизането на пътниците, пише lifestyle.bg.
Много възможно е в такава ситуация някои от пасажерите да решат да правят "последни обаждания" или да споделят в социалните мрежи за случващото се, което сериозно би затруднило евакуацията, казват от Асоциацията.
Прочетете още
- 20:36 Зловещи разкрития за смъртта край Лъвов мост: Спор, бутане и трима в ареста СНИМКИ
- 13:41 След смъртта на ученик: гимназия в Сопот отмени връчването на дипломите
- 16:50 Тапа на „Тракия": две катастрофи и проливен дъжд блокираха движението към Пловдив СНИМКИ
- 19:00 Как се продават новите жилища? Откраднато е над 1 млрд. евро ДДС само в София и Пловдив ВИДЕО