Често с идването на пролетта и хубавото време се чувстваме изморени и отпаднали. Пролетната умора е често срещано състояние, което дори с достатъчно сън не успяваме да излекуваме. Билките могат да ни дадат достатъчно енергия и тонус, за да се справим с умората и да се насладим пълноценно на пролетното време, пише каналът "Баба знае" във vbox7.
Женшен
Билката е популярна със своето тонизиращо действие. Богата е на антиоксиданти, които подобряват енергийния баланс на клетките и стимулират имунната система.
Зелен чай
Богат е на важни антиоксиданти, които спомагат за елиминирането на свободните радикали. Зеленият чай подпомага метаболизма и концентрацията, намалява напрежението и ни прави много по-енергични.
Босилек
Тази билка има антиоксидантни, антибактериални и противовирусни свойства. Босилекът намалява стреса и регулира метаболизма, като осигурява постоянен приток на енергия в клетките.
Ашваганда
Смятана за една от най-мощните билки, ашваганда спомага за възстановяване на организма ни и поддържането на нервната и ендокринната ни система. Можем да я приемаме като хранителна добавка или чай.
Мака
Мака е истинска суперхрана, с която се чувстваме много по-енергични. Богата е на протеини, калций, калий, желязо, йод, мед, манган, витамини от група В и С. Обикновено се продава на прах, който можем да добавим в смутита, десерти и супи.
Прочетете още
- 20:36 Зловещи разкрития за смъртта край Лъвов мост: Спор, бутане и трима в ареста СНИМКИ
- 13:41 След смъртта на ученик: гимназия в Сопот отмени връчването на дипломите
- 16:50 Тапа на „Тракия": две катастрофи и проливен дъжд блокираха движението към Пловдив СНИМКИ
- 19:00 Как се продават новите жилища? Откраднато е над 1 млрд. евро ДДС само в София и Пловдив ВИДЕО