Българският пилот във Формула 3 Никола Цолов стигна до първа победа в шампионата, след като спечели спринта в Монако.

Вчера българинът записа 12-о време в квалификацията и днес потегли от полпозишън заради обърнатия ред в спринтовата надпревара. На старта Цолов потегли отлично, а пък Тим Трамниц се справи с Лорънс ван Хулен на първия завой за второто място. След това последва истински хаос с голяма катастрофа във втората част на колоната.

В резултат цели петима пилоти отпаднаха, а това доведе и до червен флаг. Всички пилоти се насочиха към бокса, където прекараха около 20 минути, предаде Gong.bg. В крайна сметката състезанието бе подновено зад кола за сигурност. Никола направи отличен рестарт и отново дръпна на първата позиция. Малко по малко той продължи да трупа преднина, като тя мина 3 секунди и половина пред Трамниц.

Инцидент в края отново доведе до появяването на кола за сигурност, като разликите спаднаха. Българският пилот обаче направи нов отличен рестарт и дръпна сериозно на Трамниц, който трябваше да защитава второто си място.

След безгрешно каране в спринтовата дистанция от 23 обиколки Никола Цолов прекоси финалната линия първи с над 4 секунди преднина. В крайна сметка Трамниц запази второто си място, докато Лорънс ван Хупен остана трети. Малко зад него пристигна Ноел Леон, а пети завърши Джоузеф Лоакс. Общо 8 пилоти отпаднаха от спринта по улиците на Монако. Габриеле Мини, който спечели квалификацията и утре ще тръгне първи, днес завърши на 11-о място.

Никола Цолов записа първа победа във Формула 3 и спечели нови 10 точки, с които събира общо 17. В утрешната надпревара българинът ще тръгне от 12-ото място, което си завоюва на квалификацията.