На 15 септември от 11:00 ч. Медицински университет – Пловдив ще открие официално академична 2023/2024 година. Тържеството ще се състои в двора на Университета пред Аудиторния комплекс.
На церемонията ще присъстват представители на държавната и местна власт, ректори на висши партньорски училища, директори на университетски болници, както и партньори на университета.
Като част от програмата на събитието проф. Мариана Мурджева – ректор на МУ-Пловдив, ще награди студентите, приети с най-висок бал. Награждаването ще бъде последвано от традиционното символично предаване на „Щафетата на познанието“ – статуетка, изобразяваща свитък на познанието и храм с ключалка към науката, която ще се връчи на отличниците от тази кандидатстудентска кампания.
Своеобразна кулминация на тържеството ще бъде „Церемония на бялата манта“. Тя ще се проведе за първи път в МУ-Пловдив и на нея първокурсниците ще облекат своята първа бяла манта, след което ще положат тържествена клетва като студенти на МУ-Пловдив. С клетвата те ще приемат привилегиите и отговорностите на изучаването на медицинската професия.
След тържественото откриване предстоят Денят на ориентацията на първокурсниците и традицията по засаждане на дърво от новоприетите випуски от всички факултети на Медицински университет – Пловдив.
Прочетете още
- 14:02 Задържаха мъжа, ударил с все сила куче в земята ВИДЕО
- 15:02 След ареста на шефа на 5-то РПУ: Задържаха и един от водещите наркобосове в столицата
- 13:00 Дете в София констатира: Дори полицаите не спазват правилата за паркиране
- 16:11 "Племето само руши": Шофьори масово паркират върху поливна система