14% от престъпността у нас се извършва от непълнолетни и малолетни. По-често задържаните са момчета. Това обяви старши инспектор Ваня Цонкова от отдел „Детска престъпност” към СДВР.
Припомняме, че тази седмица станахме свидетели на поредното нападение в мол. След забележка от страна на служител в кафене, група младежи се нахвърлят и започва бой.
Вижте ексклузивни кадри на нападението в столичен мол ВИДЕО
„Задържаните не са били известни на полицията. При непълнолетните наказанията са обществено порицание и пробация. Възможно е да попаднат и в поправителен дом. Подобни деца имат много свободно време, което не е запълнено, нямат контрол и се чувстват безнаказани. За това е виновно цялото общество”, каза още Цанкова за Нова.
Прочетете още
- 19:00 Скрита камера разкри практика, за която всички говорят. Сигнализирахме институциите ВИДЕО
- 17:00 Стана ясно кой е убиецът от "Лъвов мост", познавал и работил с жертвата
- 18:00 Кърлеж и години лутане: Майка разтърси мрежата с разказ за лаймска болест при дете
- 18:45 Едра градушка и наводнени улици в Лом, дървета са съборени във Видин ВИДЕО+СНИМКИ
