Мъж предупреди за измамници - които "събират" пари уж за дарение за деца. Но мъжът вярва, че тези хора прибират парите при себе си.
Според потребителя Slav Slav, хората са от чуждестранен произход - най-вече румънци, молдовци и украинци. Случаят, споделен от Slav - е конкретно до кръстовището между хотел Вега и бензиностанция "Шел" в София в квартал "Дианабад".
Той споделя, че конкретните хора се въртят и около метростанция "Г. М. Димитров".
Той предупреждава съгражданите си да не дават пари на тези хора, твърдейки, че подобни мушеници са плъзнали из цяла Европа.
Той добави, че полицията е била сигнализирана, тъй като просят между колите, създавайки опасност за движението.


Жена коментира под публикацията, че в Пловдив се случва същото - но там мерки не се взимат.
"Никога не давам на тези измамници по улиците. Има достатъчно болни деца и възрастни, на които дарявам през проверени платформи или познати на приятели", пише друг коментиращ.
Човек споделя, че във "Фантастико" са му искали подпис и дарение от 50€ за глухи. "Не приемаше по-малко", пише човекът, останал анонимен. "Видях в листа, че има хора, които са се подлъгали. Изчезна за секунди преди да успея да сигнализирам на охраната."
Прочетете още
- 22:00 Между дърветата и сенките: Зловеща фигура стряска минувачи в София СНИМКИ
- 15:14 Неочаквано трио - Дара, Новак Джокович и дъщеря му Тара запяха заедно „Bangaranga" ВИДЕО
- 20:42 Известният Михаил Бериша е задържан в "Люлин", тестът му за наркотици е положителен СНИМКИ
- 10:00 Шофьорка откри колата си с потрошено стъкло СНИМКА