37-годишна жена от Лом е подала сигнал, че повече от година е била подложена на физически и психически тормоз от съпруга си, съобщиха от ОДМВР - Монтана.
Жената се явила в Районното управление в Лом на 24 юни и заявила, че 46-годишният ѝ съпруг системно я заключвал в семейното им жилище и я лишавал противозаконно от свобода.
Полицейските служители са предприели действия по Закона за защита от домашното насилие. Попълнени са необходимите документи и приложения, отразяващи данните по сигнала.
Мъжът е установен и е настанен за лечение в Психиатричното отделение на МБАЛ - Лом.
По случая е образувано досъдебно производство за причиняване на лека телесна повреда в условията на домашно насилие.
Разследването продължава.
Прочетете още
- 18:00 От въпросите на Тина Ивайлова до Европейската прокуратура ВИДЕО
- 20:00 С пистолет към главата: Историята на пловдивчанка след брутална агресия ВИДЕО
- 10:05 "Камионът не е спукал гума": Адвокат и бащата на Сияна оспориха версията за инцидента
- 11:40 СНИМКИ и ВИДЕA показват опустошения Каракас, докато спасителните операции са в ход