Някои подават сигнал до общината. Други чакат с месеци някой да го прочете. А трети... забиват табела направо в дупката.

И точно затова тази снимка привлича вниманието още преди да сте прочели и един ред.

В дупка на русенска улица неизвестен гражданин е поставил импровизирана табела със снимката на кмета Пенчо Милков, надпис „Пенчо не чете“ и призив „Обадете му се!“, придружен с телефонния номер на Община Русе.

Не е ясно кой стои зад нестандартния протест и дали преди това е подаван официален сигнал за състоянието на пътя. Ясно е само едно - когато една дупка се превърне в място за обществено послание, тя отдавна не е просто дупка.

Подобни акции се появяват периодично в различни градове. Някои засаждат цветя в разбития асфалт, други поставят предупредителни знаци или превръщат неравностите в импровизирани "арт инсталации". Общото между всички тях е, че се опитват да направят проблема толкова видим, че вече да не може да бъде подминат.

Дали тази необичайна "визитка" ще доведе до ремонт, предстои да разберем. Но едно е сигурно - поне за ден тази дупка вероятно е получила повече внимание, отколкото през цялото време, в което е стояла на улицата.

Снимка: Facebook