При отделни случая две деца пострадаха, след като са били блъснати, докато пресичали, отчетоха в днешния си бюлетин от Областната дирекция на МВР в Стара Загора.
Първият случай е от областния град.
На 11 юли около 10 часа лек автомобил "Форд", управляван от 34-годишен мъж, е блъснал внезапно изскочилото на пътното платно 5-годишно дете. Момченцето е прегледано в болнично заведение и е освободено.
На място е установен бащата на детето – 51-годишен мъж, на когото е съставен акт за установено административно нарушение. Водачът на автомобила е тестван за употреба на алкохол, отчетен е отрицателен резултат.
GlasNews припомня, че подобен случай стана преди дни и в старозагорското село Братя Даскалови.
Блъснаха 8-годишно момче в Старозагорско
На 13 юли пък около 21:30 часа вечерта в Казанлък пък млад водач на 20 години е блъснал 12-годишно момиче, пресичала на пешеходна пътека. Момичето е получило различни наранявания, оказана й е медицинска помощ и е освободена за домашно лечение без опасност за живота.
Тестовете за алкохол и наркотици на шофьора са отрицателни. Образувано е досъдебно производство.
Прочетете още
- 16:00 "Къде са институциите, къде е държавата?" Мъж от дни лежи на железопътна гара СНИМКА
- 17:00 "Умираше пред болницата": Свидетели с потресаващ разказ за мъж с инсулт ВИДЕО
- 17:59 ВИДЕО и СНИМКИ от ударите срещу имотната мафия в София: виждат се пачки с евро и арестувани
- 14:00 Садизъм в Пловдив! Поставят "вълчи капани", котки обикалят без крайници СНИМКИ