Горят къщи и борова гора в старозагорското село Пъстрово. Огнената стихия се разпростира на няколкостотин декара.
Няколко екипа на противопожарната служба и доброволци се опитват да се справят с огъня.
Припомняме, че на територията на страната пожари нанасят щети. По-рано днес отново пламнаха дюните в Несебър, след като в понеделник огнеборците успяха да овладеят пламъците. Днес на място са две пожарни коли, а силният вятър и високите температури не им помагат.
Два хеликоптера Ми-17 от 24-а авиобаза Крумово пък изляха над 47 тона вода върху пламъците, които ядат горите между селата Левски и Елшица в Панагюрско. В локализирането и погасяването на огъня участват пожарникари, горски, военнослужещи и много доброволци. В община Панагюрище беше обявено частично бедствено положение.
Два хеликоптера се включват в гасенето на огъня в Пазарджишко
Прочетете още
- 16:00 Пет жертви за няколко часа. И най-страшното е, че вече свикваме с това
- 14:01 Безумие край Благоевград: Кола продължи в насрещното въпреки предупрежденията СНИМКИ
- 14:14 Нощен екшън в Асеновград: Автомобил е смазан до неузнаваемост след тежък удар СНИМКА
- 15:00 ЕА кола блесна с паркирането си на станция за зареждане СНИМКА
