Мъж взе за заложници богомолците в синагога в град Коливил в американския щат Тексас, предадоха световните агенции.
Заложническата криза в храма е започнала по време на службата, излъчвана директно и във Фейсбук. В даден момент службата е прекъсната от изнервения глас на мъж, който вика: "Ще умра", а после иска да говори със сестра си по телефона. Мъжът споменава и исляма. От кадрите, излъчвани на живо във Фейсбук, обаче не се вижда кой е нападателят. След това директното предаване във Фейсбук прекъсва.
На място са пристигнали екипи за действие при заложнически кризи и специални полицейски части. Започнали са преговори с мъжа, информира "24 часа". Не е известна нито самоличността му, нито колко души държи той за заложници в храма. Не е ясно и дали мъжът е въоръжен.
Започнала е евакуация на хората около синагогата.
Прочетете още
- 13:01 Силна експлозия или трус? Загадъчен тътен разтревожи Пловдив и региона
- 12:02 В памет на Кристиян: Ден на траур обявиха в гимназията в Сопот
- 13:41 Пореден инцидент! Камион отнесе мантинела, озова се в насрещното ВИДЕО
- 16:00 Нов скандален въпрос около трагедията на АМ „Тракия": Бащата на Сияна посочи вещото лице