Двама души са загинали, а 19 са ранени при 18 катастрофи в страната през изминалото денонощие, съобщиха на сайта си от Министерството на вътрешните работи.
От началото на месеца са станали 92 катастрофи, при които са загинали трима души, а 117 са ранени. От началото на годината са регистрирани 891 пътни произшествия, при които 63-ма са загинали, а 1116 са ранени.
В София са станали 30 леки катастрофи и една тежка, един човек е ранен.
При сравнение с реалните данни за загиналите в движението по пътищата - 64-ма, през същия период на 2025 г. се отчитат с един по-малко загинали участници през 2026 г.
Прочетете още
- 20:00 Глутница вся ужас в София: Докато институциите спят, кучетата вече вилнеят в следващия квартал
- 22:00 Гризачите стават все по-устойчиви на отрови - задава ли се нова пандемия?
- 21:00 Докато чакаме безопасни пътища: В Казанлък кърпят дупки направо в локвата ВИДЕО
- 19:00 Ужас в София! Асансьор с майка и дете пропадна ВИДЕО