Две деца от социален дом, заразени с COVID-19, са приети за лечение в Инфекциозното отделение на старозагорската болница.
Директорът на здравното заведение проф. Йовчо Йовчев заяви, че децата са постъпили на 21 септември, след като в болницата са получили сигнал от РЗИ за няколко деца с положителна диагностика в дома.
Състоянието им в момента е стабилно и вероятно те ще бъдат изписани в близките дни, съобщи БНТ.
В инфекциозното отделение на болницата в Стара Загора са открити 10 легла за деца с коронавирус, но при необходимост ще бъдат да открити още. Директорът на болницата уточнява още, че персоналът на дома е тестван, има карантинирани служители. При проява на първи симптоми те ще бъдат хоспитализирани.
Прочетете още
- 09:00 При сделки на жилища „на две цени" има риск за купувача, а държавата губи милиони ВИДЕО
- 14:28 Четиригодишните Иван и Беатриче водят тежка битка - нека им помогнем
- 18:05 Нова риба плъзна в гръцките води, хапе плажуващи. Ето всичко, което трябва да знаете
- 13:00 „25 евро за 5 километра": Майка с дете остана шокирана след курс с такси в Пловдив