Момиченце на два месеца от Шумен е най-малкият заразен с коронавирус жител на областта през изминалата седмица, съобщиха от Регионалната здравна инспекция (РЗИ).
Регистрирани през седмицата са и четири случая на положителни проби за COVID-19 в организирани детски колективи в Шуменско - в четири училища.
Инспектори на здравната инспекция са провели епидемиологично проучване на хората с положителен резултат, установили са контактните лица, които са уведомени за срока и условията за поставянето им под карантина.
Общо 178 са регистрираните случаи на коронавирус в Шуменско от 20-и до 26 септември, с 67 по-малко от предходната седмица.
Регистрираните положителни проби за COVID-19 в Единната информационна система за областта достигнаха 11 326. От началото на пандемията починалите с коронавирус в Шуменско са вече 686.
РЗИ продължава да организира „зелени коридори“ със свободен достъп до ваксини срещу COVID-19 в общо шест имунизационни кабинета в Шуменско. Графикът за работа им се публикува на сайта на здравната инспекция.
Вече са ваксинирани 52 834 жители на областта, от които 26 710 са със завършен имунизационен курс.
От здравната инспекция припомнят, че от въвеждането на извънредна епидемична обстановка в България, осъществяват контрол по спазване заповедите на министъра на здравеопазването в Шуменско всеки ден и апелират за отговорно поведение.
Прочетете още
- 09:00 При сделки на жилища „на две цени" има риск за купувача, а държавата губи милиони ВИДЕО
- 14:28 Четиригодишните Иван и Беатриче водят тежка битка - нека им помогнем
- 18:05 Нова риба плъзна в гръцките води, хапе плажуващи. Ето всичко, което трябва да знаете
- 13:00 „25 евро за 5 километра": Майка с дете остана шокирана след курс с такси в Пловдив