Баба Марта пристигна преди броени часове, а това даде знак и на влечугите да се порадвижат в очакване на първа пролет.
Змия изпълзя на улица в Пещера. За случката алармира жена, която попаднала на необичайната гледка.
Влечугото стояло изпънато на черния асфалт, събирайки слънчевите лъчи. То било апатично и не бързало да пълзи насам-натам.
"Внимание! Змиите вече са излезнали. Снощи я забелязах и тази сутрин беше там, но се беше подместила", предупреждава пещерка своите съграждани.
Припомняме, че миналата година зачестиха срещите между хора и влечуги в градове из България. Като често "контактите" предизвикват стрес за някои граждани, въпреки че поводи за това няма.
В градска територия змиите са от типа водни, смок стрелец и смок мишкар и са безобидн
Биолози съветват при среща с влечугите да ги оставим да се оттеглят, да не ги убиваме, а да подадем сигнал на спешния телефон.
Прочетете още
- 19:00 Скрита камера разкри практика, за която всички говорят. Сигнализирахме институциите ВИДЕО
- 17:00 Стана ясно кой е убиецът от "Лъвов мост", познавал и работил с жертвата
- 18:00 Кърлеж и години лутане: Майка разтърси мрежата с разказ за лаймска болест при дете
- 18:45 Едра градушка и наводнени улици в Лом, дървета са съборени във Видин ВИДЕО+СНИМКИ