Гъсти облаци черен дим се издигнаха над София и предизвикаха тревога сред жители на столицата. За инцидента сигнализираха читатели на GlasNews, които изпратиха снимки от района около Софийския университет.
По кадрите се вижда огромен стълб тъмен дим, който се забелязва от много далеч и буквално е надвиснал над централната част на града.
View this post on Instagram
Според първоначални предположения на очевидци пожарът може да е в района на болница ИСУЛ, но по-късно стана ясно, че гори изоставен склад на ул. "Резбрарска" в района на "Балкан Стар" в София. Това съобщиха от Главна дирекция „Пожарна безопасност и защита на населението“, които допълниха, че сградата е необитаема.
На място са изпратени 6 пожарни автомобила, а районът привлича вниманието на десетки минувачи, които спират, за да снимат и да проверят какво се случва.
Все още няма информация има ли пострадали хора и колко сериозен е инцидентът.
Очаква се официална информация от пожарната и полицията.






Прочетете още
- 09:00 При сделки на жилища „на две цени" има риск за купувача, а държавата губи милиони ВИДЕО
- 14:28 Четиригодишните Иван и Беатриче водят тежка битка - нека им помогнем
- 18:05 Нова риба плъзна в гръцките води, хапе плажуващи. Ето всичко, което трябва да знаете
- 13:00 „25 евро за 5 километра": Майка с дете остана шокирана след курс с такси в Пловдив