Гъст дим се издига в района на Ботаническата градина в Пловдив. По първоначална информация огънят е тръгнал от запалени сухи треви, но към момента причината не е официално потвърдена. Пламъците са между първи и пети блок в ЖР "Тракия" и се приближава към близък автомобилен паркинг.
Кметът на Тракия Георги Гатев е на място, както и зам. кметът по екология Иван Стоянов, пише TrafficNews.bg.
От пожарната съобщиха, че към мястото са изпратени пет екипа огнеборци, които работят по овладяването на стихията. На място има и 3 водоноски. Димът се вижда от километри, а заради близостта на сухи треви и растителност има опасност пламъците да се разпространят. Доброволци също са се включили в гасенето, за да не се допусне плъмъците да стигнат до подстанциите на ЕВН.
Жителите на района са призовани да избягват зоната.
Прочетете още
- 20:36 Зловещи разкрития за смъртта край Лъвов мост: Спор, бутане и трима в ареста СНИМКИ
- 13:41 След смъртта на ученик: гимназия в Сопот отмени връчването на дипломите
- 16:50 Тапа на „Тракия": две катастрофи и проливен дъжд блокираха движението към Пловдив СНИМКИ
- 19:00 Как се продават новите жилища? Откраднато е над 1 млрд. евро ДДС само в София и Пловдив ВИДЕО