Опасност от екологична катастрофа. Водата в един от най-големите ни язовири – "Ивайловград" е на критично ниско ниво, алармират рибари. Заради това много от ръкавите пресъхват, а рибата измира.
"Състоянието на язовира е такова от 3-4 години. Рязкото падане на нивото на водата започна през 2018 г. Генерира се сериозно обществено недоволство, което се изразява с две подписки. Язовирът липсва", разказват рибари пред Нова тв.
Те добавят, че вече са се обръщали към МОСВ за нивото на водата в язовира, но...
От НЕК, които стопанисват язовира, заявиха, че основната причина за ниското ниво на водата е ниското количество вода в река Арда.
Прочетете още
- 11:57 Шофьорът е бил с телефон в ръка преди фаталната катастрофа на "Тракия"
- 15:00 Жена сигнализира за измама с цените при сергии за продажба на череши в София
- 12:41 Виждали ли сте Никол, близките ѝ я търсят СНИМКА
- 14:00 Куриер или нарушител? Спор за паркиране завърши с обвинение за удар по автомобил