Неизвестен извършител е срязал пет маркуча на спирачната система на локомотив в Лом и е счупил предното челно дясно стъкло на влака, съобщиха от Областната дирекция на МВР в Монтана.
Влакът е трябвало да потегли с композиция от пътнически вагони от втори коловоз на железопътната гара в Лом. Сигналът е подал служител на "Българските държавни железници" към 5:56 часа вчера. На място е направен оглед.
По случая е образувано досъдебно производство за унищожаване или повреждане незаконно на чужда движима или недвижима вещ наказанието е лишаване от свобода до пет години.
Прочетете още
- 18:00 От въпросите на Тина Ивайлова до Европейската прокуратура ВИДЕО
- 16:00 Пет жертви за няколко часа. И най-страшното е, че вече свикваме с това
- 17:00 Първа на промоциите се нареди водата: Ломчани май ще пазаруват с гумени ботуши СНИМКИ
- 15:00 ЕА кола блесна с паркирането си на станция за зареждане СНИМКА