Част от контактна мрежа е паднала върху влак на столичната жп гара Подуяне, съобщиха от Национална компания "Железопътна инфрастуктура" /НКЖИ/.
В 11.10 ч., при влизане на бърз влак от Бургас за София в гара Подуяне пътническа, част от контактната мрежа провиснала върху влака.
Изолатор е паднал върху трети вагон, а от него е излизал дим. Веднага е извикан екип на пожарната.
Пътниците са изведени своевременно, няма пострадали, уверяват от компанията.
Движението през гара Подуяне пътническа е преустановено, ще бъдат използвани алтернативни маршрути за превоз на пътници.
Аварийни екипи на НКЖИ възстановяват контактната мрежа в гарата.
Причините за инцидента се изясняват.
Прочетете още
- 11:21 Кървавата баня в Угърчин: Разследват ревност, любовен триъгълник и връзка с бивш затворник СНИМКИ
- 09:00 Най-страшната битка за една майка: Спаси се бори да остане до детето си
- 09:35 Скандално! Прокуратурата в Пловдив отказа да разследва аферата с Ботев и Славия въпреки данните на МВР
- 11:00 Непознати примамвали деца с бонбони край училище, майка подаде сигнал в полицията