И тази година традицията бе спазена - дни преди 6 септември паметникът на Съединението бе измит с 1 литър концентрат с аромат на люляк.
"Ще използваме 1 тон вода. С пароструйка под налягане паметникът ще бъде измит. Ще ни отнеме няколко часа. Подготовката за празника започна от началото на седмицата. Подменени са знамената в града, както и на входно-изконните артерии. Почистен е площадът, измити са улиците, като работата ще продължи и в деня на Съединението. На 6-ти ще измием и трасето на традиционния маратон", обяви зам.-шефът на "Честота" Николай Георгиев.
На място са над 10 служители от предприятието, които почистват пространството около паметника. Вижте!
Прочетете още
- 11:57 Шофьорът е бил с телефон в ръка преди фаталната катастрофа на "Тракия"
- 11:00 „Как да научим бебето да пази общинската собственост": Наръчник за старозагорски майки
- 12:41 Виждали ли сте Никол, близките ѝ я търсят СНИМКА
- 10:00 "Ако никой не спира, защо е тази пешеходна пътека?": Сигнал от Пловдив разпали дебат