Математическата гимназия в Благоевград е натрупала сметка от 1000 лв. на ден.
През месец декември отоплението в учебното заведение е пускано 12 дни, което прави 12 000 лева. Тази сума се доближава до тази, плащана за целия отоплителен сезон през минали години, споделят от гимназията пред Нова тв.
Сходна е и ситуацията в други училища в града.
В Кюстендил разходът в някои учебни заведения също е увеличен на 100%. В ОУ "Кирил и Методий" сметката за миналия месец е 14 083 лева. За сравнение за същия период през 2020 година тя е 7504 лева. Междувременно сметката за ток е с 30%, отбелязват от училището.
Прочетете още
- 13:01 Силна експлозия или трус? Загадъчен тътен разтревожи Пловдив и региона
- 12:02 В памет на Кристиян: Ден на траур обявиха в гимназията в Сопот
- 13:41 Пореден инцидент! Камион отнесе мантинела, озова се в насрещното ВИДЕО
- 16:00 Нов скандален въпрос около трагедията на АМ „Тракия": Бащата на Сияна посочи вещото лице