Опасна находка в София – жители на кв. "Княжево" намериха мистериозен бидон, пълен с хлороформ, на оживено място.
"Сигналът е подаден от гражданин, който е разхождал кучето си. Нашият екип пристигна веднага. Бидонът беше запечатан фабрично, на него пишеше „хлороформ”. Веднага предприехме действия по изваждането му. Това е изключително опасна за здравето течност, не се разрежда с вода, безцветна е, със сладък вкус. При поглъщане може да причини сериозни здравословни проблеми", обясни пред Нова тв командирът на столичния отряд 911 Красимир Димитров.
Проведена е цяла операция по изваждането на хлороформа извън изоставена сграда и транспортирането му на безопасно място.
Течността се използва при упойки, но и в дървообработващата промишленост.
Имотът е собственост на предприятие "Свежест" към "Балкантурист". Собственикът все още не е открит.
Прочетете още
- 11:57 Шофьорът е бил с телефон в ръка преди фаталната катастрофа на "Тракия"
- 11:00 „Как да научим бебето да пази общинската собственост": Наръчник за старозагорски майки
- 12:41 Виждали ли сте Никол, близките ѝ я търсят СНИМКА
- 10:00 "Ако никой не спира, защо е тази пешеходна пътека?": Сигнал от Пловдив разпали дебат