България следи със засилено внимание развитието на обстановката в Близкия изток след проведените тази нощ военни действия, насочени срещу ядрени инсталации на територията на Ислямска република Иран, съобщават от МВнР.
„С оглед опазването на регионалната и глобална стабилност и в съответствие с всички констатации и препоръки на Международната агенция за атомна енергия (МААЕ), както и на останалите международни организации и договорености по линия на режима за неразпространение на оръжията за масово унищожение, Република България подчертава, че не трябва да се допуска Иран да развива ядрена програма с военни цели. Считаме, че съхраняването на международния правов ред и механизмите за контрол на въоръженията и неразпространение е от изключително значение. Призоваваме към деескалация и дипломатически усилия за избягване на по-нататъшно влошаване на ситуацията”, се казва в позицията на външното ни министерство. От там заявяват, че са в постоянна координация с партньорите от Европейския съюз и НАТО.
МС: Няма непосредствена заплаха за сигурността на страната ни
Радев: Ескалацията в Близкия изток застрашава международния мир
Прочетете още
- 19:00 Скрита камера разкри практика, за която всички говорят. Сигнализирахме институциите ВИДЕО
- 22:00 Новата вълна, която пренареди картите: Как Филип и Венци от New Wave Music събраха Анелия и Деси Слава
- 18:00 Кърлеж и години лутане: Майка разтърси мрежата с разказ за лаймска болест при дете
- 18:45 Едра градушка и наводнени улици в Лом, дървета са съборени във Видин ВИДЕО+СНИМКИ